HairShop.mk

B.TOXKARE HAIR LIFTING SERUM 10X20ml

3,600.00 ден

Лифтинг серум – ампули за регенерирање, зајакнување и обновување на косата.

Категорија: , таг

Опис

Динамичен филер ја регенерира и зајакнува косата и и дава природна еластичност и младешки изглед. Суптанциите кој ги соржи серумот продираат низ кутикулите на косата, ја зајакнуваат и ја обновуваат оштетената структура.
Навлажнувачки и пополнувачки својства има хијалуронската киселина, додека колагенот и кератинот ја зголемуваат еластичноста, даваат форма, мекост и здрав изглед на вашата коса.
Се нанесува после Prepping шампон на влажна коса со шприц секција по секција по должината на косата и се остава да делува 15минути, не се плакне и потоа се става Contouring cream.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.