HairShop.mk

B.TOXKARE PREPPING SHAMPOO 750ml

1,220.00 ден

Шампон кој нежно ја пилингува косата, длабински чисти, го пополнува влакното и ги припрема кутикулите за вториот чекор на третманот со B.Toxkare.

Категорија: , таг

Опис

Нежно ја пилингува косата, длабински чисти, го пополнува влакното и ги припрема кутикулите за вториот чекор на третманот.
Активни состојки:
Хијалуронска киселина – Има способност да ја навлажни и да ја пополни слабо хидрираната коса.
Колаген – Ги корегира несовршеностите на кутикулите, давајќи и компактност и густина на косата без да ја натежне.
Кератин –  Ја обновува и  поправа косата, и истовремено продира во внатрешноста на влакното пополнувајќи ги уништените области на косата.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.