HairShop.mk

BE FABULOUS DAILY CARE FINE HAIR C.R.E.A.M. LIGHTWEIGHT CONDITIONER (250ml)

980.00 ден

Кондиционер за секојдневна нега на тенка коса (250мл).

Категорија: ,

Опис

Новата Be Fabulous линија е формулирана со напредни состојки кои помагаат во обновување и заштита на бојата, обезбедувајќи и мекост, хидратација и сјај на косата. Be Fabulous препаратите имаат 5 мултифункционални користи преку таканаречениот C.R.E.A.M систем:

C. COLOR PROTECTION / КОЛОРНА ЗАШТИТА – Be Fabulous содржи активна состојка Silicone Quaternium-22, која помага во забавување на губитокот на бојата.

R. REPAIR / ОБНОВУВАЊЕ – Тестовите покажуваат дека Be Fabulous го намалува оштетувањето на кутикулите и ја прави косата поотпорна на пукање.

E. ENHANCEMENT / ПОДОБРУВАЊЕ – препаратите се креирани така што го подобруваат сјајот и блескавоста на косата.

A. ANTI – AGE / ДЕЈСТВО ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ – Be Fabulous ја врќа виталноста на косата, волуменот и сјаен, младешки изглед. Поголемиот дел од препаратите содржат витамин Е кој е моќен антиоксиданс.

M. MOISTURING / ХИДРАТАЦИЈА – Препаратите содржат бетаин и пантенол, кои во козметичката индустрија се користат заради своите негувачки својства и и помагаат на косата да одржи природно ниво на хидратација.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.