HairShop.mk

BOTANIKARE PEELING PRE-TREATMENT PHASE ZERO 150ml

840.00 ден

Пилинг за прочистување и детоксикација.
Создаден да го направи скалпот перфектно чист.

Категорија: , таг

Опис

Пилинг за темелно чистење и дезинфекција, детоксикација и прочистување на скалпот. Овој третман комбинира лушпи од орев  за нежен но длабок пилинг, PIROCTONE OLAMINE & PROTELAN AG11 (potassium undecylenoyl хидролизиран протеин од пченица).
Пироктон оламинот помага во обновувањето на природниот микробен баланс, додека Протеланот AG11 има ефективно хидрантно дејство.

Обезбедува:
– длабинско чистење на скалпот,
– баланс на работата на кожата/скалпот,
– одржувајќи го хидро-липидниот слој и
– намалување на евентуално постоечко чешање.

Карактеристичниот мирис на Juniper & Cinnamon претставува ароматична мешавина специјално избрана за неговото стимулирачко дејство.

Употреба: Нанесете на сув скалп и распостранете подеднакво со нежна масажа. Оставете да делува неколку минути, а потоа додадете мало количество млака вода да емулзира.
Темелно исплакнете. Третманот се продолжува со одбирање на соодветниот шампон за Вашата коса.

 

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.