HairShop.mk

BOTUGEN HAIR SYSTEM SET Reconstruction Maintenance Kit (300ml, 300ml, 150ml)

2,990.00 ден

BOTUGEN HAIR SYSTEM SET Reconstruction Maintenance Kit – првиот Австралиски професионален програм за реконструкција на кршливата и оштетена коса збогатена со Botolife молекула, од светскиот бренд Botugen hair system кој вклучува ботокс, кератин и хијалуронска киселина. Единствениот професионален BOTOX програм за реконструкција на кршлива и оштетена коса.

Категорија: , таг

Опис

BOTUGEN HAIR SYSTEM SET Reconstruction Maintenance Kit – Ботокс кит:

1. Шампон со ботокс и кератин и хијалуронска киселина за реконструкција на косата (300ml):

Го олеснува внатрешниот прогрес на реконструкцијата. Благодарение на нежната формула со pH 6.5 без сулфати и сол ги обновува природните протеини на косата. Нежно ја чисти косата и го потпомага внатрешниот процес на реконструкција. Се нанесува на влашна коса, се масира 5 минути и се плакне. По потреба се повторува.

2. Реконструктивна маска со ботокс и кератин и хијалуронска киселина (300ml):

Нејзината богата густа и кремаста формула ги затвора оштетените кутикули на влакното, поттикнувајќи го внатрешниот процес на регенерација. Масирајте 5 минути од коренот кон должината. Оставете уште 5 минути и исплакнете ја косата.

3. Спреј за регенерација со ботокс и кератин и хијалуронска киселина (150ml):

Ја тонира косата и и дава волумен доведувајќи ја до екстремен сјај, мекост и свиленкавост, без да ја слепува и натежнува. Прави стајлингот да трае подолго.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.