HairShop.mk

EKSPERIENCE DENSI PRO LOTION 8x10ml

3,780.00 ден

Лосион за коса кој содржи формула која и дава волуменозен изглед на косата и го храни скалпот.

Категорија: ,

Опис

Формула која и дава волуменозен изглед на косата и го храни скалпот.
Содржи комплекс аквамарис, хидролизиран екстракт од бисер, зелена алга, зелена морска трева, витамин Ц и апигенин.
Помага при хидратација на косата, ја зајакнува и се бори против нејзино стареење.
Се притиснува благо капачето од шишето на местото означено со стрелка, а потоа се трга целиот пластичен дел. Се притиснува и капачето кое останува на површината за да се измеша витаминот Ц со лосионот. Се нанесува на измиена коса исклучиво на скалпот, се масира додека целосно не се апсорбира. Не се плакне.
Се користи еднаш до два пати неделно.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.