HairShop.mk

EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY DERMO CALM ESSENTIAL EXTRACT 6x50ml

3,150.00 ден

Есенцијален екстракт за осетлива кожа.

Категорија: ,

Опис

Есенцијален екстракт за осетлива кожа.
Бисаболол екстракт од камилица кој има смирувачко дејство.
Содржи зелена алга, кафеава алга, бисаболол и екстракт од ехинацеа.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со Eksperience Dermo Calm шампонот и се нанесува SOS Dermo Calm лосионот и се масира.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.