HairShop.mk

EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY MARINE ALGAE SCALP TREATMENT 400gr

3,900.00 ден

Третман за скалп со мешавина од морски алги и есенцијални екстракти.

Категорија: ,

Опис

Мешавината од морски алги кои содржат третмани за скалп и есенцијални екстракти создаваат активна смеса (кал) со алгата спирулина и со витаминот Б ги стимулираат есенциите.
Содржи алга спирулина, овес, соја и комплекс од Б витамини.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со одреден Eksperience  шампон и се нанесува одреден SOS  лосионот и се масира.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.