HairShop.mk

EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY PURIFYING ESSENTIAL OIL 6x50ml

3,150.00 ден

Есенцијален екстракт за прочистување на скалпот и намалување на првутот.

Категорија: ,

Опис

Формулата содржи состојки кои го чистат скалпот и го намалуваат првутот.
Содржи смеѓа алга, агенс против габички, екстракт од чичка и водено нане.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалниот екстракт 50мл + 45-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи активна смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со спрецијална четка и се остава да делува 10 минути.
Потоа се измива со топла вода, и со Eksperience Purifying шампонот и се нанесува SOS Scalp Purifying лосионот и се масира.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.