HairShop.mk

EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY SEBUM BALANCING ESSENTIAL OIL 6x50ml

3,150.00 ден

Есенцијален екстракт идеален за балансирање на мрсниот скалп.

Категорија: ,

Опис

Форулата соржи состојки кои го балансираат мрсниот скалп.
Содржи кафеава алга, пченичен протеин, аминокиселини лизин и цистеин, екстракт од рузмарин и жалфија.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со Eksperience Sebum Balancing шампонот и се нанесува SOS Sebum Balancing лосионот и се масира.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.