HairShop.mk

ICE CREAM KROMASK GOLD 300ml

890.00 ден

ЗЛАТНА колор маска која и дава свежина на косата и ги подобрува нијансите на природната, фарбана и бланширана коса

Категорија: , таг

Опис

Колор маска за нега и осветлување, зајакнување на природна и третирана коса. Го зајакнува интензитетот на бојата на природната или фарбаната коса, ја прави мека, свиленкаста, и дава сјај и обезбедува подолг и подеднакво долг резултат како кај козметичкото боење.
УПОТРЕБА:
Измијте ја косата со шампон и просушете со пешкир. Носете ракавици за еднократна употреба, нанесете соодветна количина на производот (приближно 20/30 ml.), Тријте нежно и чешлајте со чешел со широк заб. Оставете 3 до 5 минути, според потребниот интензитет (зголемувањето на времето до максимум 15 минути ќе го зголеми интензитетот на истакнување). Исплакнете темелно.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.