HairShop.mk

IMEL COLLAGEN MASK 1000ml

990.00 ден

Маска збогатена со колаген, кератин, витамин Е и хидролизирани протеини од пченица за длабоко хидрирање и обнова на сите типови коса.

Категорија: , таг

Опис

Маска збогатена со колаген, кератин, витамин Е и хидролизирани протеини од пченица за длабоко хидрирање и обнова на сите типови коса.
Овозможува сјајот и виталноста на косата да се обноват и притоа косата да биде зајакната, мека и подготвена за обликување.
Хидролизираниот Кератин го подобрува сјајот, текстурата, флексибилноста, управливоста, го зголемува волуменот и ја задржува влагата.
Колагенот делува на тој начин што формира филм, хидрира, негува, реконструира и заштитува.
Употреба: по измивањето на косата со шампон, нанесете го производот на просушена коса со крпа од должината кон краевите.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.