HairShop.mk

IMEL COLLAGEN SHAMPOO 1000ml

990.00 ден

Шампон за коса со колаген, кератин, витамин Е и хидролизирани протеини од пченица.

Категорија: , таг

Опис

Колаген шампонот помага да се спречи губењето на косата и воедно додава волумен на косата. Овој шампон има уникатна формула која ги остранува загадувачите и токсините со што косата изгледа сјајна и силна.

Морскиот колаген делува на тој начин што формира филм, навлажнува, негува, реконструира и заштитува.

Овозможува значително подобрување на кожната хидратација и еластичност. Поради регуларната поставеност на фибрилите, формираат тенок макромолекуларен филм на роговиден слој, кој е во состојба да ги ограничи неизбежните загуби на влага, помагајќи на косата да ја здржи целосна, свежа и мазна.

Кератин и витамин Е во комбинација ја мазнат и го поправаат надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнета, косата ја враќа нејзината еластичнот, мекост и сјај.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.