HairShop.mk

IMEL HYALURONIC SERUM 125ml

650.00 ден

Серум за коса со хиалуронска киселина, арганово масло и кератин.

Категорија: , таг

Опис

Ултимативен длабок третман за интензивна обнова на косата.

Овој серум го обновува телото, еластичноста и сјајот на најслабата и оштетена коса.

Маслото од арган делува како навлажнувачки агенс, агенс против стареење, антиоксиданс, средство за кондиционирање и емолиент. Навлегува длабоко во влакното на косата и го обновува внатрешното јадро на влакното.

Хиалуронската киселина помага косата да постигне максимална хидратација и да го зголеми производството на природен колаген, привлекувајќи и задржувајќи ја влагата на надворешната страна на влакното.

Кератинот ја мазни и поправа надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнето влакно со кератин на косата и ја враќа нејзината еластичност, мекост и сјај.

Употреба: Се ставаат на раце 2-3 капки, се тријат рацете и серумот се нанесува на косата. Може да се нанесе на сува или влажна коса, особено на врвовите на косата.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.