HairShop.mk

INVIGO COLOR BRILLIANCE MASK 150ml

790.00 ден

Маска која овозможува до 7 недели заштита на бојата и влакното.

Категорија: , таг

Опис

Интензивна маска за јака, густа, долга и фарбана коса која ја збогатува и штити бојата.Интезивен третман кој содржи кавијар од лимета  за заштита на површинскиот слој на влакното, освежена и подобрена боја на косата.
Содржи хистидин и витамин Е кој помога за контрола на оксидациониот процес после боењето.

Богатиот третман ја користи антиоксидантната технологија на штит за да спречи избледување на бојата и да се заштити од оштетување на агресорите во животната средина. Молекули кои го заробуваат бакарот со што помага во одржување на живост и сјај до седум недели, создавајќи светла, убава и долготрајна боја.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.