HairShop.mk

Keratin Star Thermal Spray 200ml

890.00 ден

TЕРМАЛНО РЕПАРИРАЧКИ СПРЕЈ ЗА ЗАШТИТА ОД ПЕГЛАЊЕ И ФЕНИРАЊЕ ЗА ОШТЕТЕНА КРШЛИВА И ОШТЕТЕНА КОСА 200ML

Категорија: , таг

Опис

Ја штити косата од топлина и механички стрес правејќи ја мека.

Бледо жолтата маст се добива од плодовите на оревите кои растат на шеа дрвата.
Позната е по чудотворното дејство врз кожата поради брзата апсорбција, не оставајќи никакви масни траги.
Африка е позната по зачувувањето и почитувањето на традициите, па поради тоа, на жените им е строго забрането да го допираат шеа дрвото, да берат плодови или да го преуредуваат. Шеа дрвото уште се нарекува „женско злато” бидејќи е извор за егзистенција на ијладници Африканки. Поради тоа, забрането е да се сечат стеблата на дрвото, а неговите плодови се сметаат за боженствени.
Путерот е популарен во терапијата за лечење на лузни, егземи, псоријаза и опекотини. Богат е со масни киселини кои се есенцијални за хидратација на епидермисот и за зачувување на еластичноста на кожата, а тука се и витамините А и Е, високото количество на протеини и минерали. Путерот има обновувачко дејство, но е ефикасен и во борбата против борите, ја одржува влажноста на кожата, штити од УВ зрачење и негативното влијание на средината. Кратко кажано, шеа путерот е практичен, поволен и неопходен за секоја жена која посакува здрава и негувана коса и кожа.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.