HairShop.mk

L’OREAL PRO LONGER LENGTHS RENEWING CREAM 150ml

1,050.00 ден

Крема што не се измива, за долга и кршлива коса.

Категорија: , таг

Опис

Оживејте ја и освежете ја долгата коса со кремот L’Oréal Professionnel Serié Expert Pro.
Крема формулирана за оние со бујна и долга коса што страда од слабеење. Наменета за заштита и обновување, кремот за коса може да се пофали и со топлинска заштита до 230 степени, помагајќи да ги задржите врвовите во подобра состојба кога користите алатки за зацврстување и виткање.

Збогатен со филер А-100 технологија, ексклузивна мешавина на аминокиселини,косата ќе има поцелосен изглед благодарение на негувањето кое делува под површината, помагајќи да се создаде изглед на дебелина која изгледа ревитализирана. Бидејќи растењето и одржувањето на долга коса може да биде тешко, кремот нуди видливо намалување на кршливоста на краевите за 43%, оставајќи ги врвовите да изгледаат елегантни, сјајни и мазни.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир. Не се плакне.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.