HairShop.mk

L’OREAL REPAIR LIPIDIUM SEALING DOUBLE SERUM 2x15ml

950.00 ден

Третман за обнова на оштетена и кршлива коса.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: , таг

Опис

Третманот помага да се обноват липидите што можат да се изгубат со употреба на хемикалии, топлинско стилизирање и надворешни влијанија, вклучувајќи сонце, сол и хлорирана вода.
Овие влијанија предизвикуваат лесно оштетување на косата, го прават стилизирањето на косата тешко, го згаснуваат сјајот на фарбана коса и предизвикуваат накршување и електризираност на косата.
Што е тоа липидиум?
Липидиумот е составен од Латинска киселина која помага при реконструкција на кортекс, Фито-кератин и керамиди кои работат за реструктурирање на косата и липидите кои формираат бариера-филм на косата за да се заклучат во активни и основни хранливи материи,со што ја штити косата од нови оштетувања.

Како се користи:
Добро протресете пред употреба.
Нанесувате мала количина на дланките, и го нанесувате рамномерно на влажна и просушена коса со пешкир. Не се плакне.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.