HairShop.mk

OLAPLEX SET – No.1 + No.2

940.00 ден
Мини сет Olaplex No.1- Bond multiplier & No.2 – Bond perfector:
 Olaplex No. 1 x 4ml и
– Olaplex No. 2 x 15ml.
Категорија:

Опис

Мини сет од Olaplex No.1 & No.2 за професионална употреба.
Сетот содржи:
 Olaplex No. 1 x 4ml и
– Olaplex No. 2 x 15ml.
Како се употребуваат No.1 и No.2 ?
1. ПРВ НАЧИН – КАКО САМОСТОЕН ТРЕТМАН
*се раствара целата кесичка од No.1 ( 4мл ) во шишенце со 20 мл вода и се нанесува на косата
*по 5 минути се нанесува No.2 по должината на косата.
*По 20 минути се шампонира косата со шампон и се нанесува кондиционер (пожелно од Olaplex No. 4 и No. 5)
2. ВТОР НАЧИН – ПРИ ФАРБАЊЕ И БЛАНШИРАЊЕ
*во претходно измешана фарба се нанесува пола кесичка од No. 1 и се нанесува на косата, по измивање на фарбата се нанесува пола кесичка од No. 2 кој треба да одстои уште 10 – 20 мин.
*при бланширање се користи целиот сет на истиот принцип ( во бланшот цела кесичка No.1, по бланширање цела кесичка No.2 )
Olaplex е компатибилен со сите видови на боја и бланш ✔

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.