HairShop.mk

ORO THERAPY ORO PURO MASK 300ml

820.00 ден

Маска збогатена со микроактивно злато, арганово масло, УВ заштита и слатко циперусово масло.

Категорија: , таг

Опис

Маска збогатена со микроактивно злато, арганово масло, УВ заштита и слатко циперусово масло, ја расплеткува омекнува и потхранува косата, правејќи ја свиленкава сјајна и разиграна, а притоа го елиминира frizz ефектот.
Oro Therapy разви иновативни формулации кои комбинираат анти-старосни и осветлувачки својства на златото со антифризните и хранливи својства на аргановото масло. 24К злато ја остава косата брилијантна и полна со сјај, со неверојатна бестежинска акција против старост. Аргановото масло ја штити, осветлува, храни и ја зајакнува косата.
Витаминот Е е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против стареењето и ја штити косата од слободни радикали. Дава мекост и волумен на косата што ја прави мазна и лесна за чешлање.
Се нанесува на мокра коса на врвот и должината се остава 3-5мин и се плакне.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.