HairShop.mk

PARLUX 3200 COMPACT HAIR DRYER

6,500.00 ден

Parlux 3200 Compact професионален фен за коса.

Категорија:

Опис

Parlux 3200  Compact е без сомнение најкористениот професионален фен за коса денес на пазарот. Не само што е омилен меѓу водечките салони, туку е и совршен  за секојдневна домашна употреба.
Со воведувањето на одличниот мотор К-ламинација, фенот е уште полесен, потраен и има моќен мотор од 1900 вати. Професионалниот мотор му дозволува на фенот проток на воздух од 69 кубни метри/ час, што го прави Parlux 3200 Compact еден од најмоќните фенови за коса.
Не само што фенот има неверојатна моќност, туку тежи само 490 грама и мери само 20 цм, што ќе помогне во намалувањето на работниот замор. Има кабел со должина од 3 метри, две поставки на брзина и три поставки на температура за да можете да ја пронајдете совршената комбинација за вашата коса.

 

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.