HairShop.mk

SEMI DI LINO REPARATIVE MASK 200ml

730.00 ден

Маска за обнова на слаба и оштетена коса со бамбусово масло и екстракт од ленено семе.

Категорија: , таг

Опис

Маска за реконструкција на оштетена коса.
Репаративна маска која ја зајакнува и реструктуира слабата и оштетена коса. Без сулфати, парабени и штетни состојки. Комбинирана со бамбусово масло, силика за јачина и еластичност и екстракт од ленено семе кој е моќен извор на масни киселини, кои го измазнуваат влакното за дополнителен сјај на косата. Ја потхранува косата и истовремено зачувува до 91% од интензитетот на бојата до 9 миења.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава 3-5 минути да делува и потоа се плакне.

 

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.