HairShop.mk

SEMI DI LINO SOS EMERGENCY OIL 6x13ml

840.00 ден

Професионален третман за реконструкција на оштетена коса.

Категорија: , таг

Опис

Професионален репаративен третман за оштетена коса, ја поправа најдабоката демагија, бидејќи активната состојка продира во кортексот и ја обновува структурата на влакното.
Овозможува отпорност со анти-кршење, акција што и дава на косата нова сила.
Збогатен третман со балоув масло, многу висока содржина на силика – елемент кој е неопходен за јачина и флексибилност на косата.
Со екстракт од ленено семе, богато со масни киселини, омега 3 и омега 6, кои ја измазнуваат површината на влакното.
Се нанесува една ампула на влажна коса, се остава 5-10 минути да делува и потоа се плакне.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.