HairShop.mk

SP COLOR SAVE MASK (200ml)

1,440.00 ден

Неделен третман – маска која ги регенерира интензитетот и свежиата на бојата.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: , таг

Опис

Неделен третман – маска која ги регенерира интензитетот и свежиата на бојата.
Збогатена со:
-Комбинација од Polyquaternium 7-пантенол и пчелин восок – ги задржува пигментите длабоко во косата.
-UV филтер – обезбедува заштита од УВ- зрачење.
-Екстракт од лист од маслинка – штити од слободните радикали и од белеење на косата.
-EDDS(тринатриум Ethylendiamine Disuccinate) – го штити кератинот од оштетување.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.