HairShop.mk

SP COLOR SAVE SHAMPOO (250ml)

970.00 ден

Шампон за обоена коса.

Категорија: , таг

Опис

Нежно ја храни обоената коса со блокатор што го спречува оштетувањето на протеинската структура на косата.
Збогатен со:
-Комбинација од Polyquaternium 7-пантенол и пчелин восок – ги задржува пигментите длабоко во косата.
-UV филтер – обезбедува заштита од УВ- зрачење.
-Екстракт од лист од маслинка – штити од слободните радикали и од белеење на косата.
-EDDS(тринатриум Ethylendiamine Disuccinate) – го штити кератинот од оштетување.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.