HairShop.mk

SP SMOOTHEN MASK (200ml)

1,440.00 ден

Интензивен третман – маска која ја прави косата мазна и и дава раскошна еластичност.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: , таг

Опис

Интензивен третман – маска која ја прави косата мазна и и дава раскошна еластичност.
Збогатена со:
-Масло од авокадо – ја прави косата мека и мазна, ја враќа влагата и го спречува сушењето на косата.
-Зеин – ги реконструира влакната правејќи ја косата отпорна на негативни влијанија.
-Екстракт од кашмир – ја измазнува површината на косата и не дозволува виткање и разлетување на косата.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.