HairShop.mk

SUGARBEARHAIR HAIR VITAMINS

2,490.00 ден

SugarBearHair Витамини за побрз раст на Вашата коса!

Категорија:

Опис

🐻 SUGAR BEAR HAIR 🐻

вегански додаток за коса формулиран со есенцијални витамини создадени да ви помогнат да имате ЗДРАВА И ДОЛГА КОСА , НА ЗДРАВ НАЧИН 💪
❓Се прашувате кои се БЕНЕФИТИТЕ од нивното конзумирање ?
💕содржат 13 витамини и природни состојки
💕Веганска формула развиена специјално за коса
💕Направени за сите типови коса
💕 со природен сладок вкус на бобинки
💕Без глутен, без желатин и млечни производи,
без вештачки засладувачи и ароми
💕 Направено во САД
💥Клучни состојки:
✅Биотин: еден од најважните витамини што може да го земете за да го промовирате растот на косата.
✅Витамин А (палмитат): придонесува за здравјето на кожата и скалпот помагајќи да се промовира циркулацијата на кислород во крвта.
✅Витамин Ц (аскорбинска киселина): е од витално значење за вашето тело да развие колаген, што помага вашата коса да расте посилна од внатре и надвор.
✅Витамин Е: помага да се донесе доволно кислород во вашиот скалп за да се промовира здрав раст на косата. Овој богат антиоксиданс делува и како заштита од оштетување на фоликулите на вашата коса.
✅Витамин Б-6: им овозможува на фоликулите на косата да произведат поздрава коса.
✅Фолна киселина (витамин Б-9): Овој витамин активно ја поддржува клеточната делба, така што фоликулите на косата можат да произведат здрава коса.
✅Витамин Б-12: дава неверојатен поттик за раст на вашата коса
✅Пантотенска киселина (витамин Б-5): помага да се стимулира растот на косата со поддршка на природниот кератин на вашата коса.
✅Кокосово масло: Поради својата сличност со природните масла на нашиот скалп, кокосовото масло е едно од ретките масла што всушност може да ја хидрира вашата коса.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.