HairShop.mk

SUGARBEARHAIR WOMEN’S MULTI VITAMINS

2,490.00 ден

SUGARBEARHAIR WOMEN’S MULTI VITAMINS – вегански мултивитамини за целокупното здравје на Вашето тело, во пакување од 60 бомбони – за 30 дена (1 месец)

Категорија:

Опис

ЕКСКЛУЗИВНО ВО HAIRSHOP.MK
🤩Долго очекуваните 🍇ВИТАМИНИ ЗА ЦЕЛОКУПНО ЗДРАВЈЕ НА ВАШЕТО ТЕЛО 🍇

🐻 SUGAR BEAR HAIR WOMAN’S MULTI 🐻

🍓Веганска формула развиена за вашето целокупно здравје
🍓Формулирани со 16 микронутриенти за да помогнат во додаток на витамини кои можеби кај многу жени недостасуваат во препорачаната дневна исхрана.
🍓Мека и лесна за земање со природен сладок вкус на бобинки
🍓Без глутен, без желатин и млечни производи
Без вештачки засладувачи и ароми
🍓препорачаната дневна доза е две гумени мечиња на ден.

🍓Клучни состојки:
*Омега 3 извор од екстракт од семе од чиа
*Омега 3 масни киселини
*Биотин
*Витамин Д.Ц.
Витамин Д.
*Витамин Е.
*Витамин Б-2
*Витамин Б-6
*Фолна киселина
*Калциум
*Магнезиум
*Цинк

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our Политика за заштита на приватност.